ro/de
Dans

DANS - Meg Stuart și Philipp Gehmacher la EXPLORE DANCE FESTIVAL, ediția a 6-a  Organizat de către Asociația 4CULTURE, eXplore dance festival #6 – se va desfășura între 1-16 octombrie, 2011.

Dans

Performance/ Instalație de lumini- SUPERAMAS (AT/FR/BE) Cu Diggin'up 2 intrăm în alt spațiu de reprezentare. De data aceasta cu un

Dans

Performance - ANDREA MAURER & THOMAS BRANDSTÄTTER / STUDIO 5 (AT) Cu ajutorul unui ciocan, bucăți de lemn și cuie se transformă în scaune. Publicul nu mai trebuie

Dans

WHEN I DON'T DANCE I COLLECT CRYSTAL BALLS (60') Îmbinând colaborarea fizică și relațiile sociale din competițiile de dans cu situația actuală, cealaltă natură

Dans

DON KIEWICZ & SANCHO WANIEC / AGATA MASZKIEWICZ & MAGDALENA CHOWANIEC (PL/AT) Don Kiewicz & Sancho Waniec promite un spectacol contemplativ. Este o piesă în care

Dans DANS PERFORMANCE Dance a playful body de Andreea Novac și Istvan Teglas

DANS PERFORMANCE Dance a playful body de Andreea Novac și Istvan Teglas în cadrul der|die|dans
Finisajul expoziției dorner|dani|dans

Dans DANS - der|die|dans - AUSTRIAN DANCE DAYS II

DANS - der|die|dans - AUSTRIAN DANCE DAYS II der|die|dans - AUSTRIAN DANCE DAYS II

Dans PERFORMANCE - Festivalul Internațional de Teatru de la Sibiu, Sibfest Derviș cu și de Ziya Azazi

PERFORMANCE - Festivalul Internațional de Teatru de la Sibiu, Sibfest Derviș cu și de Ziya Azazi Sâmbătă, 13 iunie, 16:00, 20:00T
Teatrul pentru Copii și Tineret GONG
Str. Alexandru Odobescu, 4, Sibiu

Dans WORKSHOP - Ziya Azazi la WASP

WORKSHOP - Ziya Azazi la WASP Miercuri, 17 iunie – joi, 18 iunie
WASP - Working Art Space & Production, Str. Ion Minulescu, 67-93
București

Dans Noaptea Lungă a Institutelor Culturale Austria turcă

Noaptea Lungă a Institutelor Culturale Austria turcă Vineri, 19 iunie
Centrul Cultural Turc Yunus Emre, Str. Vasile Lascar, 96, București și
Institutul Cultural Român, Str. Aleea Alexandru, 38, București

Dans DANS PERFORMANCE Simpozion de Elisabeth B. Tambwe  în cadrul eXplore dance festival 2015

DANS PERFORMANCE Simpozion de Elisabeth B. Tambwe în cadrul eXplore dance festival 2015 Sâmbătă, 24 și duminică, 25 octombrie, 19:30, WASP, Str. Ion Minulescu, 67-93, București

Dans DANS PERFORMANCE THE POINT de Anne Juren în cadrul eXplore dance festival 2015

DANS PERFORMANCE THE POINT de Anne Juren în cadrul eXplore dance festival 2015 Joi, 29 octombrie, 19:30, WASP, Str. Ion Minulescu, 67-93, București

Dans DANS PERFORMANCE more than naked de Doris Uhlich

DANS PERFORMANCE more than naked de Doris Uhlich Vineri, 11 decembrie, 19:30,
Teatrul Național „Ion Luca Caragiale”, Bulevardul Nicolae Bălcescu, 2, București 

Dans PERFORMANCE DE DANS - #FOMO – The fear of missing out de Hungry Sharks

PERFORMANCE DE DANS - #FOMO – The fear of missing out de Hungry Sharks în cadrul Festivalului Internațional de Teatru de la Sibiu Sibfest
Duminică, 12 iunie, Casa de Cultură a Sindicatelor, Sala Studio  - intrarea C, Str. Emil Cioran, 1A, Sibiu
 

Dans FOCUS: Austria! în cadrul eXplore, festivalul dansului contemporan

FOCUS: Austria! în cadrul eXplore, festivalul dansului contemporan Vineri, 30 septembrie - sâmbătă, 15 octombrie,
WASP – Working Art Space and Production, Str. Ion Minulescu, 67-93, București

  • Evenimente • Expozitie EXPOZIȚIE Orașe în dialog: București – Viena În cadrul Romanian Design Week

    EXPOZIȚIE Orașe în dialog: București – Viena În cadrul Romanian Design Week Vernisaj în București: Marți, 23 mai, 19:00 

  • Evenimente • Expozitie EXPOZIȚIE și DEZBATERE Ralo Mayer la Salonul de Proiecte

    EXPOZIȚIE și DEZBATERE Ralo Mayer la Salonul de Proiecte Salonul de proiecte, Tipografia Universul, Corpul B, Etaj 1, Str. Ion Brezoianu nr. 23-25,
    București

  • Evenimente • Expozitie LANSARE DE CARTE și EXPOZIȚIE „Die Kreuztanne” de Fate Velaj

    LANSARE DE CARTE și EXPOZIȚIE „Die Kreuztanne” de Fate Velaj 25. Mai, 14:30 Bookfest, 
    16:00 ICR, Aleea Alexandru nr. 38, București

  • Evenimente • Expozitie Art Safari Dialogues cu Barbara Anna Husar & Antje Prisker

    Art Safari Dialogues cu Barbara Anna Husar & Antje Prisker Vineri, 19 mai - duminică, 18 iunie, București

  • Evenimente • Expozitie EXPOZIȚIE Ovidiu Anton. Home is where my problems are

    EXPOZIȚIE Ovidiu Anton. Home is where my problems are 18 mai - 30 iunie, FUTURE MUSEUM, Str. ​Ion Ghica 11, Bucuresti

  • Evenimente • Film Înfurigranții (A, 2017) de Arman T. Riahi

    Înfurigranții (A, 2017) de Arman T. Riahi în cadrul Festivalului de Film European

  • Evenimente • Teatru ATELIER „Clovnul – Copilul din mine”

    ATELIER „Clovnul – Copilul din mine” Vineri, 2 iunie – sâmbătă, 3 iunie, Aula Facultății de Teologie Evanghelică, Bd-ul. Victoriei
    nr. 40, Sibiu

  • Evenimente • Film Șoarece de câmp (A, 2017) de Josef Hader

    Șoarece de câmp (A, 2017) de Josef Hader Vineri, 2 iunie - duminică, 11 iunie, Cluj-Napoca

  • Evenimente • Film Safari (A, 2016) de Ulrich Seidl

    Safari (A, 2016) de Ulrich Seidl Vineri, 2 iunie - duminică, 11 iunie, Cluj-Napoca

  • Evenimente • Film Secondo me (A, 2016) de Pavel Cuzuioc

    Secondo me (A, 2016) de Pavel Cuzuioc Vineri, 2 iunie - duminică, 11 iunie, Cluj-Napoca

  • Evenimente • Film Thank you for bombing (A, 2016) de Barbara Eder

    Thank you for bombing (A, 2016) de Barbara Eder Vineri, 2 iunie - duminică, 11 iunie, Cluj-Napoca

  • Evenimente • Film Unul dintre noi ​(A, 2016) de Stephan Richter

    Unul dintre noi ​(A, 2016) de Stephan Richter Vineri, 2 iunie - duminică, 11 iunie, Cluj-Napoca

  • Evenimente • Film Ugly / Nașpa (A/UA, 2016) de Juri Rechinsky

    Ugly / Nașpa (A/UA, 2016) de Juri Rechinsky Vineri, 2 iunie - duminică, 11 iunie, Cluj-Napoca

  • Evenimente • Literatura LECTURĂ Gábor Fónyad citește din „Zuerst der Tee” / „Mai întâi ceaiul”

    LECTURĂ Gábor Fónyad citește din „Zuerst der Tee” / „Mai întâi ceaiul” Joi, 25 mai, 19:00, Erasmus Büchercafe, Str. Mitropoliei nr. 30, Sibiu

  • Evenimente • Film Supralumea (A, 2015) de Karl Markovics

    Supralumea (A, 2015) de Karl Markovics Vineri, 2 iunie - duminică, 11 iunie, Cluj-Napoca

  • Evenimente • Film Noaptea celor o mie de ore (A/LUX/NL, 2016) de Virgil Widrich

    Noaptea celor o mie de ore (A/LUX/NL, 2016) de Virgil Widrich Vineri, 2 iunie - duminică, 11 iunie, Cluj-Napoca
     

  • Evenimente • Film Colonia Nudistă (A, 2016) de Lukas Valenta Rinner

    Colonia Nudistă (A, 2016) de Lukas Valenta Rinner Vineri, 2 iunie - duminică, 11 iunie, Cluj-Napoca

  • Evenimente • Film ​WinWin (A, 2016) de Daniel Hoesl

    ​WinWin (A, 2016) de Daniel Hoesl Vineri, 2 iunie - duminică, 11 iunie, Cluj-Napoca

  • Evenimente • Film Jack (A, 2015) de Elisabeth Scharang

    Jack (A, 2015) de Elisabeth Scharang Vineri, 2 iunie - duminică, 11 iunie, Cluj-Napoca

  • Evenimente • Muzica TREEOO la Transilvania International Film Festival

    TREEOO la Transilvania International Film Festival Luni, 5 iunie, Cluj-Napoca

  • Evenimente • Conferinte PRELEGERE „Arhitectura timișoreană în stilul secesiunii vieneze” de Ileana Pintilie

    PRELEGERE „Arhitectura timișoreană în stilul secesiunii vieneze” de Ileana Pintilie Miercuri, 14 iunie, 17:00, Universitatea de Vest, sala 248, Bd. Vasile Pârvan nr. 4A, Timișoara

  • Evenimente • Conferinte 25 DE ANI DE BIBLIOTECA AUSTRIA DIN TIMIȘOARA

    25 DE ANI DE BIBLIOTECA AUSTRIA DIN TIMIȘOARA Miercuri, 7 iunie, Universitatea de Vest, sala 01, Bd. Vasile Pârvan nr. 4A, Timișoara

  • Evenimente • Arhitectura EXPOZIȚIE Impresii din Viena

    EXPOZIȚIE Impresii din Viena Marți, 6 iunie - vineri, 23 iunie, Universitatea de Arhitectură și Urbanism „Ion Mincu”,
    Facultatea de Arhitectură, Str. Academiei nr. 18-20, București

  • Evenimente • Muzica CONCERT Giocoso String Quartet

    CONCERT Giocoso String Quartet Joi 22 iunie, 19:00, Biserica Evanghelică, ​Str. Lutherană 2

  • Evenimente • Muzica WORKSHOP și CONCERTE Igor Gross

    WORKSHOP și CONCERTE Igor Gross  în cadrul ȚINTEA MUZICALĂ

  • Evenimente • Conferinte ATELIER Andreas Bauer bei der CULTURAL MANAGEMENT ACADEMY BUCHAREST 2017

    ATELIER Andreas Bauer bei der CULTURAL MANAGEMENT ACADEMY BUCHAREST 2017 3 - 7 iulie, ARCUB/București

Str. Dumbrava Rosie nr. 7, 020461, Bucuresti
+40 21 201 56 21 Fax: +40 21 210 08 85
office [at] austriacult-bucuresti.ro