ro/de
Muzica

JAZZ - Austrian Hours@ Green Hours 2nd edition - Bleu  Joi, 17 februarie 2011
Green Hours Jazz Cafe

Muzica

JAZZ - Austrian Hours@ Green Hours 2nd edition- The Flow  Joi, 10 martie 2011
Green Hours Jazz Cafe

Muzica

MUZICĂ - Gerhard Lessky dirijează Orchestra Filarmonică din Iași  Vineri, 30 martie, ora 19
Filarmonica de Stat „Moldova”

Muzica

MUZICĂ – Festival de muzică contemporană „Cluj Modern”  Academia de Muzică „Gheorghe Dima“
Cluj

Muzica

MUZICĂ – electro guzzi la ROKOLECTIV   Vineri, 15 aprilie, ora 22.30
Muzeul Național de Artă Contemporană, Palatul Parlamentului

Muzica

MUZICĂ – the merry poppins la EUROPAFEST  7 mai, București
19:00 / Sala ArCuB

Muzica

MUZICĂ – Adrian Gaspar TRIO la EUROPAFEST   8 mai, București
19:00 /Sala ArCuB

Muzica

JAZZ - Harry Sokal on tour Joi, 12. Mai Green Hours 22 Jazz Cafe
Cal. Victoriei nr. 120, București

Muzica

MUZICĂ – Klezmer and More   16 – 19 iunie, ora 20
Green Garden în incinta Green Hours 22 Jazz Café

Muzica

MUZICĂ – Klezmer & More  Joi, 16 iunie, ora 20
Kroke (Polonia)

Muzica

MUZICĂ – Klezmer and More
Vineri, 17 iunie, ora 20
NAYEKHOVICHI (Rusia)

Muzica

MUZICĂ – Klezmer and More NIFTYŽS Sâmbătă, 18 iunie, ora 20
NIFTY´S (Austria)

Muzica

MUZICĂ – Klezmer & More Basarabish Duminică, 19 iunie, ora 20
Basarabish – SUA/ Republica Moldova

Muzica

MUZICĂ – Turneu al cvartetului aron  Cvartetul aron a fost fondat în 1998 de către muzicieni

Muzica

MUZICĂ - beefók la PLAI Vineri, 16 septembrie, ora 20:20
Muzeul Satului Bănățean

Muzica

WORLDJAZZ - Concert Mozuluart la Ethno Jazz Festival Chișinău, ediția IX  Joi, 22 septembrie, ora 20
Teatrul Mihai Eminescu

Muzica

MUZICĂ - Dieb13 la ediția a7-a festivalului SIMULTAN  Sâmbătă, 8 octombrie, ora 21
Sinagoga din cetate, str. Mărăști 6, Timișoara

Muzica

JAZZ – Polwechsel la Festivalul Jazz & More Sibiu   Duminică, 16 octombrie, ora 21
Teatrul Gong, Str. Al. Odobescu 4, Sibiu

Muzica

MUZICĂ CLASICĂ - Benjamin Schmid la cea de-a 6-a ediție a Festivalului SoNoRo   Sâmbătă, 5 noiembrie, ora 20
Sala Unirii, Palatul Cotroceni, Bulevardul Geniului 1-3, București

Muzica

JAZZ - Benjamin Schmid la cea de-a 6-a ediție a Festivalului SoNoRo   Duminică, 7 noiembrie, ora 20
The Ark. Str. Uranus 150, București

Muzica

MUZICĂ – WORLD MUSIC – The KlezmerConnection la Sibiu World Music Days   Vineri, 11 noiembrie, ora 20
Sala Thalia, str. Cetății 3-5, Sibiu

Muzica

JAZZ - PichlerŽ Bros la Austrian Hours @ Green Hours Joi, 26 ianuarie, ora 21
Green Hours 22 Jazz-Cafe
Calea Victoriei nr. 120, București

Muzica

MUZICĂ - Concert ERNST OTTENSAMER - Concertul pentru clarinet KV 622 de W.A. Mozart Vineri, 27 ianuarie, ora 18
Sala cu Orgă, Bd. Ștefan cel Mare nr 81, Chișinău
www.organhall.md

Muzica

JAZZ - Talltones la Austrian Hours @ Green Hours Joi, 9 februarie, ora 21
Green Hours 22 Jazz-Cafe
Calea Victoriei nr. 120, București

Muzica

TECHNO - Elektro Guzzi la Club Control Joi, 16 februarie,ora 22
Control Club
Str. Academiei Nr. 19, București

Muzica

JAZZ - Á deux: Asja Valcic și Klaus Paier la Austrian Hours @ Green Hours Joi, 23 februarie, ora 21
Green Hours 22 Jazz-Cafe
Calea Victoriei nr. 120, București

Muzica

KLEZMER - Klezmood la Festivalul Mărțișor, Republica Moldova Klezmer- muzica evreilor din Europa Centrală a fost în mare parte dată uitării după catastrofa celui de-al Doilea Război Mondial.

Muzica

JAZZ - Martin Gasselsberger Trio la Austrian Hours @ Green Hours Joi, 8 martie, ora 21
Green Hours 22 Jazz-Cafe
Calea Victoriei nr. 120, București

Muzica

JAZZ - Quadrat:sch la Austrian Hours @ Green Hours Joi, 15 martie, ora 21
Green Hours 22 Jazz-Cafe
Calea Victoriei nr. 120, București

Muzica

MUZICĂ - Gerhard Lessky dirijează Orchestra Simfonică a Filarmonicii de Stat „Moldova” Iași Vineri, 30 martie
Filarmonica de Stat „Moldova” Iași
Str. Cuza Vodă 29

Muzica

​MUZICĂ - Concert Gasmac Gilmore
Joi, 5 aprilie
Kulturhaus
Str. Sfânta Vineri nr. 4, sector 3, București

Muzica

JAZZ - Concert DRECHSLER on tour În centrul conceptului muzical al quartetului original al lui Ulrich Drechsler au stat întotdeauna ritmurile irezistibile, ceea ce a

Muzica

MUZICĂ - Ansamblul Ganga Jazz invitat la Festivalul PLAI Vineri, 14 până duminică, 16 septembrie
Muzeul Satului Bănățean Timișoara

Muzica

MUZICĂ : Peter Kutin solo invitat la Simultan Festival Duminică, 12 octombrie, 20.00
Sinagoga din Cetate, Timișoara

Muzica

CONCERT Clara Luzia Joi, 18 octombrie
Ora 21.00
The ARK, București

Muzica

MUZICĂ Orchestra Camerata Salzburg (Austria) la festivalul Mozart, editia a XXII a vineri, 7 - vineri, 14 decembrie 
Filarmonica de Stat “Transilvania” și Academia de Muzică “Gheorghe Dima” 

Muzica

MUZICĂ December Magic Music - Rezonanțe Exotice December Magic Music - Rezonanțe Exotice 
Sâmbătă, 15 decembrie, 19.00
Ateneul Român

Muzica CONCERT Attwenger

CONCERT Attwenger Finalul Zilelor Austriei
Joi, 7 martie, ora 21:00
Orange Monin Cafe

Muzica CONCERT GINGA

CONCERT GINGA Vineri, 22 februarie, ora 21:00 
Control Club, București

Muzica CONCERT  Adrian Gaspar Trio

CONCERT Adrian Gaspar Trio Green Hours INTERNATIONAL JAZZ Fest - 5th edition 
30 mai - 2 iunie, Green Hours 22 Jazz Cafe

Muzica CONCERT Sofa Surfers

CONCERT Sofa Surfers La TRANSILVANIA INTERNATIONAL FILM FESTIVAL
Vineri, 31 Mai până duminică, 9 iunie la Cluj-Napoca

Muzica   CONCERT „Organic-anorganic“

CONCERT „Organic-anorganic“ Repertoriul concertului Organic-anorganic surprinde cu un amestec de muzică din secolul al-XIII-lea și  lucrări contemporane de

Muzica MUZICĂ DE CAMERĂ Întâlniri în timp și spațiu II

MUZICĂ DE CAMERĂ Întâlniri în timp și spațiu II În cadrul InnerSound New Arts Festival
Muzeul Național al Țăranului Român, București

Muzica CONCERT MULTIMEDIA Weapon of Choice

CONCERT MULTIMEDIA Weapon of Choice
În cadrul InnerSound New Arts Festival
Muzeul Național al Țăranului Român, București

Muzica CONCERT Manu Delago

CONCERT Manu Delago la Festival Plai
Intrarea liberă

Muzica CONCERT- PANTOMIMĂ

CONCERT- PANTOMIMĂ Intrarea liberă                                        
În cadrul InnerSound New Arts Festival

Muzica CONCERT No Head on my Shoulders

CONCERT No Head on my Shoulders Vineri,17 Mai,19:00
Parcul Cetățuii

Muzica CONCERT- Maxim Quartett – Turneul Classic Remix

CONCERT- Maxim Quartett – Turneul Classic Remix
Mihaela Anica-Milovanovitch (flaut) și Horia Nicolae Maxim (pian) în turneu cu Fernando Mihalache

Muzica CONCERT - Renato Unterberg în cadrul Festivalului IMAGE

CONCERT - Renato Unterberg în cadrul Festivalului IMAGE Sâmbătă, 14 septembrie, ora 21:00, Piața Mică, Sibiu

Muzica CONCERT - Netnakisum în cadrul Ethno Jazz Festival

CONCERT - Netnakisum în cadrul Ethno Jazz Festival Dacă citiți numele formației austriece din provincia Steyr de la coadă la cap, veți descoperi nici
mai mult nici mai puțin decât cuvântul „muzicanți” (germ. „Musikanten”)

Muzica CONCERT - Jürgen Bothner – Markus Geiselhart Quintett

CONCERT - Jürgen Bothner – Markus Geiselhart Quintett Joi, 31 octombrie, ora 20:00
Club RS,  Iași

Muzica CONCERT ȘI CONFERINȚĂ - Stille Nacht – Crăciunul în Austria

CONCERT ȘI CONFERINȚĂ - Stille Nacht – Crăciunul în Austria Vineri, 6 decembrie, 16:30
Aula Bibliotecii Centrale Universitare,Timișoara

Muzica CONCERT- Elisabeth Harnik în cadrul Jazz & More

CONCERT- Elisabeth Harnik în cadrul Jazz & More Sâmbătă, 5 octombrie, ora 22:00
Teatrul Gong, Sibiu

Muzica CONCERT - AG Trio

CONCERT - AG Trio Joi, 06 martie, 22:30
Club Hangover, Str. Selimbar, 1, București
Vineri, 07 martie, 22:00
Baia Turcească Iași, Str. Uzinei, Iași
Sâmbătă, 08 martie, 22:00
Tipografia 5, Str. V. Pârcălab, nr. 45, Chișinău

Muzica CONCERT- Muzică de cafenea vieneză în cadrul Săptămânii Cafenelelor Cafékultour

CONCERT- Muzică de cafenea vieneză în cadrul Săptămânii Cafenelelor Cafékultour Sâmbătă, 5 aprilie - Vineri, 11 aprilie, Timișoara
​În cadrul săptămânii Cafékultour, care sărbătorește în acest an a zecea ediție, soliștii Remus Turcu (pian) și Andrei Ciuleac (violină) interpretează piese tradiționale din cultura de cafenea vieneză și internațională.

Muzica CONCERT - Innode la Festival Rokolectiv

CONCERT - Innode la Festival Rokolectiv Joi, 24 aprilie, 20:00, Centrul Național al Dansului, B-dul Marasesti, nr. 80-82, București
Innode este unul din cele mai fresh proiecte de muzică electronică din Austria, inițiat de Stefan Németh (fost membru al Radian și Lokai, și co-fondator al Mosz Records) în colaborare cu Steven Hess și Bernhard Breuer toboșarul trupei Elektro Guzzi.

Muzica CONCERT - [dunkelbunt] & the Secret Swing Society în cadrul 18+

CONCERT - [dunkelbunt] & the Secret Swing Society în cadrul 18+ Duminică, 18 mai, 20:00, Parcul Cetățuie, Cluj-Napoca

Aflat la a doua sa ediție, Festivalul Studențesc de Arte 18+ dorește să ofere publicului, printre altele, un labirint viu, un curs de pictură subacvatică sub conducerea artistului polonez Sebastian Grabowski, precum și proiectul live „The Secret Swing Society“

Muzica TURNEU DE CONCERTE - Christine Schörkhuber

TURNEU DE CONCERTE - Christine Schörkhuber Joi, 19 iunie, Underworld Club, București
Sâmbătă, 21 iunie, Modulab, București
Marți, 24 iunie, Spațiul DIY Craiova
Miercuri, 2. iulie, Bar Acaju, Iași

Artista proiectului New Austrian Sound of Music (NASOM), Christine Schörkhuber, își prezintă programul solo Canned Fit într-un turneu prin România.

Muzica ZILELE CULTURALE AUSTRIECE LA ARAD Concert SUPERAR, Expoziție LUMI DE VIS și Concert DONAUWELLENREITER

ZILELE CULTURALE AUSTRIECE LA ARAD Concert SUPERAR, Expoziție LUMI DE VIS și Concert DONAUWELLENREITER
Marți, 3 iunie, Colegiul Național „Moise Nicoară“, Piața Moise Nicoară nr. 1, Arad
14:00 Worskshop și Prezentare a projectului SUPERAR cu intendantul corului vienez de copii Gerald Wirth
18:00 Concert corul de copii SUPERAR, România

Miercuri, 4 iunie, Galeria de Artă Delta, Str. Mihai Eminescu nr. 1, Arad
17:00 Vernisajul expoziției „Lumi de vis – Realismul poetic al lui Manfred Waba“ a scenografului Manfred Waba
18:00 Concert Donauwellenreiter
 

Muzica CONCERT CINEMATOGRAFIC ȘI CONCERT - Russkaja reinterpretează „Crucișătorul Potemkin” în cadrul Transilvania International Film Festival (TIFF)

CONCERT CINEMATOGRAFIC ȘI CONCERT - Russkaja reinterpretează „Crucișătorul Potemkin” în cadrul Transilvania International Film Festival (TIFF) CONCERT CINEMATOGRAFIC: Marți, 3 iunie 2014, 20:30, Casa de Cultură a Studenților, Cluj-Napoca
CONCERT: Miercuri, 4 iunie, începând cu 22.00, Casa TIFF, Cluj-Napoca

Muzica CONCERT - Christoph Breidler și Zi Wan Breidler în cadrul ȚINTEA MUZICALĂ

CONCERT - Christoph Breidler și Zi Wan Breidler în cadrul ȚINTEA MUZICALĂ Miercuri, 15 iulie – marți, 22 iulie în Țintea, Ploiești și București

Muzica CONCERT Reality Check

CONCERT Reality Check În cadrul InnerSound New Arts Festival
Joi, 18 septembrie, ora 19:00
Universitatea Națională de Muzică, Știrbei Vodă, 33 
București
Intrarea liberă

Muzica CONCERT Indian Air în cadrul Ethno Jazz Festival în Chișinău

CONCERT Indian Air în cadrul Ethno Jazz Festival în Chișinău Sâmbătă, 27 septembrie, ora 19:00
Filarmonica Națională „Serghei Lunchevici“, Str. Mitropolit Varlaam, Nr. 78, Chișinău, Republica Moldova

Muzica CONCERT Ansamblul Trikolon

CONCERT Ansamblul Trikolon în cadrul festivalului Muzica Coronensis Brașov
Miercuri, 1 octombrie, ora 17:00, Casa Schuller, P-ța Regele Ferdinand, Nr. 25, Mediaș
Joi, 2 octombrie, ora 19:00, Sala Thalia, Filarmonica de Stat Sibiu, Str. Cetății, Nr. 3-5, Sibiu
Vineri, 3. octombrie, ora 19:00, Sala Festivă a Bisericii Negre, P-ța Sfatului, Nr. 18, Brașov

Muzica CONCERT Martin Reiter Acoustic Trio

CONCERT Martin Reiter Acoustic Trio În cadrul Sibiu Jazz Festival
Sâmbătă, 25 octombrie, 21:00, Sala Thalia, Filarmonica de Stat Sibiu, Str. Cetății, Nr. 3-5, Sibiu

Muzica CONCERT ȘI PRELEGERE Crăciunul în Austria

CONCERT ȘI PRELEGERE Crăciunul în Austria Vineri, 5 decembrie, 16:30, Universitatea de Vest, Bd. Vasile Pârvan, Nr. 4, sala A01, Timișoara

Muzica CONCERT Mia Zabelka & Philip Petit

CONCERT Mia Zabelka & Philip Petit Miercuri, 25 septembrie, ora 22:00
Control Club, Str. Constantin Mille nr. 4, București

Muzica CONCERT Oleg Maisenberg în Sala cu Orgă

CONCERT Oleg Maisenberg în Sala cu Orgă Joi, 18 decembrie, 18:00, Sala cu Orgă, Bulevardul Ștefan cel Mare și Sfânt, Nr. 81, Chișinău, Republica Moldova

Muzica CONCERT JOHANNES MARIAN la SÂMBĂTA SONORĂ

CONCERT JOHANNES MARIAN la SÂMBĂTA SONORĂ Sâmbătă, 6 decembrie, 19:00 
Filarmonica George Enescu, Sala mică, Str. Franklin nr. 1-3, București

Muzica CONCERT - [dunkelbunt] & Alix

CONCERT - [dunkelbunt] & Alix Vineri, 20 martie, 22:00, Club Eden, Palatul Știrbei, Calea Victoriei 107, București

Muzica CONCERT  - Dunărea albastră

CONCERT - Dunărea albastră Miercuri, 25 februarie, 17:00, Universitatea de Vest, Bd. Vasile Pârvan, 4, sala A 01, Timișoara

 

Muzica CONCERT - Radio.string.quartet.vienna în cadrul Festivalului Internațional de Teatru REFLEX 3

CONCERT - Radio.string.quartet.vienna în cadrul Festivalului Internațional de Teatru REFLEX 3 Miercuri, 18 martie, Teatrul Tamási Áron, Piața Libertății, 1, Sfântu Gheorghe

Muzica CONCERT - [dunkelbunt] and Alix

CONCERT - [dunkelbunt] and Alix Vineri, 20 martie, 22:00, Club EDEN, Calea Victoriei, 107, Palatul Știrbei, București

Muzica CONCERT - Ulrich Drechsler und Christoph Cech în cadrul Jazz in Church

CONCERT - Ulrich Drechsler und Christoph Cech în cadrul Jazz in Church Joi, 16 aprilie, 19:00, Biserica Luterană, Str. Luterană, 2, București
Vineri, 17 aprilie, 20.00, Centrul Cultural Reduta, Str. Apollonia Hirscher, 8, Brașov
 

Muzica CONCERT și WORKSHOP-URI - EsRap

CONCERT și WORKSHOP-URI - EsRap Concert: Marți, 21 aprilie, 18:00, Teatrul Fix, Str. Cuza Vodă, 19, Iași
Workshop: Joi, 23. Aprilie, Ploiesti
Workshop: Vineri, 24 aprilie, 17:00, Casa Schiller, Str. Batiștei, 15, București

Muzica METRO EUROPE - Concursul Muzical Eurovision În cadrul Metro Europe

METRO EUROPE - Concursul Muzical Eurovision În cadrul Metro Europe Vineri, 8 mai, 16:00-19:00, stația de metrou Ștefan cel Mare, București

Muzica WORKSHOP ȘI CONCERTE - Eberhard Reiter la ȚINTEA MUZICALĂ

WORKSHOP ȘI CONCERTE - Eberhard Reiter la ȚINTEA MUZICALĂ Workshop: joi, 2 iulie, 11:00
Universitatea Națională de Muzică București, Str. Poiana Narciselor, 33, București
Concerte: vineri, 3 iulie, 17:00, Sala George Enescu, Universitatea Națională de Muzică
București, Str. Poiana Narciselor, 33, București
Sâmbătă, 4 iulie, 19:00, Casa Teodorescu, Țintea/Băicoi, Prahova
Duminică, 5 iulie, 12:00, Biserica Cristos Rege, Ploiești, Prahova
Luni, 6 iulie, 19:00, Casa de cultură, Liliești, Prahova

Muzica Wolfgang Muthspiel la Open Air Jazz Festival

Wolfgang Muthspiel la Open Air Jazz Festival Vineri, 10 iulie, Garana

In satul Garana, in inima Carpatilor vestici are loc ce-a de-a 19-a editie a festivalului Open Air Jazz Festival, desemnat ca cel mai important festival de jazz din Romania. 
Din Austria este invitat la festival Wolfgang Muthspiel, care va performa impreuna cu chitaristul american Ralph Towner, cunoscut sub numele de Mitglied din cadrul trupei Oregon.

Muzica MUZICĂ - Orchestra Simfonică de Tineret

MUZICĂ - Orchestra Simfonică de Tineret Duminică, 09 august 2015, 20:00
Auditoriul Maximum, Cluj-Napoca, European Youth Capital 2015
Str. Emmanuel de Martonne Nr. 1, Cluj-Napoca

Marți, 11 august 2015, 19:00
Festivalul Internațional "Enescu și Muzica Lumii"
Carol I, Nr.2,Cazinou, Sinaia 

Miercuri, 12 august 2015, 19:00
Festivalul Internațional „Vară Magică”
Strada Benjamin Franklin 1-3, Ateneu, București

Muzica CONCERT  Madame Baheux la ETNO JAZZ FESTIVAL

CONCERT Madame Baheux la ETNO JAZZ FESTIVAL Joi, 24. 9., 19:00, Filarmonica Națională, Strada Mitropolit Varlaam 78, Chișinău, Republica Moldova
Vineri, 25.9., 18:00, Centrul Cultural Palatul Republicii, Strada 25 Octombrie 96, Tiraspol, Republica Moldova

Muzica CONCERT BONAGE HORREUR la 18+

CONCERT BONAGE HORREUR la 18+ Duminică, 27 septembrie, Parcul Cetățuie ,Cluj-Napoca


 

Muzica CONCERT Marina & the Kats în cadrul Zilelor Culturii Germane

CONCERT Marina & the Kats în cadrul Zilelor Culturii Germane Vineri, 30 octombrie, 19:00, Universitatea Babeș-Bolyai,
sala Auditorium Maximum, Str. Mihail Kogălniceanu, 3, Cluj-Napoca

Sâmbătă, 31 octombrie, 19:00, Filarmonica de Stat Dinu Lipatti, Piața Libertății, 8,
Satu Mare

Muzica COLOCVIU ȘI CONCERT aron quartett Viena în cadrul Musica suprimata

COLOCVIU ȘI CONCERT aron quartett Viena în cadrul Musica suprimata Colocviu: sâmbătă, 7 noiembrie, Academia de Muzică Gheorge Dima, Str. I. C. Brătianu, 25, Cluj-Napoca
Concert: marți, 10 noiembrie, Filarmonica Brașov, Str. Apollonia Hirscher, 10, Brașov

Muzica CONCERT Koehne Quartett

CONCERT Koehne Quartett Marți, 10 noiembrie, 18:00, Sala Regele Ferdinand, Primăria Arad, Bulevardul Revoluției 75, Arad
ZILELE CULTURALE AUSTRIECE LA ARAD

Muzica CONCERT The Makemakes

CONCERT The Makemakes

Concert amânat până la primavară 2016

Muzica CONCERT Platypus în cadrul Meridian Festival 2015

CONCERT Platypus în cadrul Meridian Festival 2015 Sâmbătă, 21 noiembrie, 11:00, Marianna Oczkowska, recital vioară solo, Uniunea Compozitorilor și Muzicologilor, Palatul Cantacuzino, Calea Victoriei, 141, București
Sâmbătă, 21 noiembrie, 19:00, concert Platypus, Uniunea Compozitorilor și Muzicologilor, Palatul Cantacuzino, Calea Victoriei, 141, București

Muzica CONCERT SI PRELEGERE Crăciunul în Austria

CONCERT SI PRELEGERE Crăciunul în Austria Vineri, 4 decembrie, Universitatea de Vest Timișoara, Bvd. Vasile Pârvan, 4, Sala 01, Timișoara

Muzica CONCERT SOFA SURFERS în Control Club

CONCERT SOFA SURFERS în Control Club  20 noiembrie, 22:00   
Control Club, Str. Constantin Mille, 4, București

Muzica CONCERT Electro Guzzi

CONCERT Electro Guzzi Vineri, 29 ianuarie, 23:00, Control Club, Str. Constantin Mille, 4, București

Muzica CONCERT SOLO Maja Osojnik în cadrul Săptămânii Sunetului

CONCERT SOLO Maja Osojnik în cadrul Săptămânii Sunetului Miercuri, 16 martie, 20:00, Control Club, Str. Constantin Mille, 4, București

Muzica PRELEGERE Symphonie Pathétique – Muzica lui Tschaikowsky într-o lumină nouă de Harald Haslmayr

PRELEGERE Symphonie Pathétique – Muzica lui Tschaikowsky într-o lumină nouă de Harald Haslmayr Vineri, 15 aprilie, 16:30, Universitatea de Vest Timișoara, Bvd. Vasile Pârvan, 4, Sala 248,Timișoara

Muzica CONCERT Bonnage Horreur

CONCERT Bonnage Horreur Sâmbătă, 16. aprilie, 19:00, Muzeul Astra - Casa Franz Binder, Piața Mică, 11, Sibiu
Marți, 19 aprilie, 20:00, Ambasada, Str. Anton Sailer, 2, Timișoara

Muzica WORKSHOP și CONCERTE - Duo Ovocutters  în cadrul ȚINTEA MUZICALĂ

WORKSHOP și CONCERTE - Duo Ovocutters în cadrul ȚINTEA MUZICALĂ
Workshop:
Sâmbătă, 2 iulie, 16:00,
Universitatea Națională de Muzică București, Str. Știrbei Vodă, 33, București, Sala Auditorium
Concerte:
Vineri, 1 iulie, 19.00, 
Universitatea Națională de Muzică București, Str. Știrbei Vodă, 33, București, Sala Auditorium
Sâmbătă, 2 iulie, 17.00, 
Universitatea Națională de Muzică București, Str. Știrbei Vodă, 33, București, Sala Auditorium
Duminică, 3 iulie, 18.00, Casa de cultură Liliești-Băicoi, Prahova
Marți, 5 iulie, 19.00, Biserica Cristos Rege, Str. Ștefan cel Mare, 13, Ploiești

Intrarea liberă

Muzica CONCERT- Enescu la Viena în cadrul Academiei Sighișoara

CONCERT- Enescu la Viena în cadrul Academiei Sighișoara Marți, 2 august, Sala Barocă a Primăriei municipiului Sighișoara, Piața Muzeului, 7,  Sighișoara

Muzica CONCERT INSTALAȚIE - Imaginarium

CONCERT INSTALAȚIE - Imaginarium de Mihaela Anica, Georg Hamann, Horia Maxim și Sabine Pleyel
Marți, 10 mai – marți, 5 iulie în Sibiu, Viena, București și Oradea
Joi, 12 mai, 21:00, Cinema Elvire Popesco, Bd. Dacia, 77, București

Muzica CONCERT - Talltones în cadrul Green Hours JAZZ FEST

CONCERT - Talltones în cadrul Green Hours JAZZ FEST Vineri, 27 mai, 18:45, Green Hours, Calea Victoriei, 120, București

Muzica  PRELEGERE ȘI CONCERT  Crăciunul în Austria

PRELEGERE ȘI CONCERT Crăciunul în Austria Vineri, 9 decembrie, Universitatea de Vest Timișoara, Blvd. Vasile Pârvan, 4, Sala A01, Timișoara
 

Muzica CONCERT Rom/Schaerer/Eberle Trio în cadrul Trigon Ethno Jazz Festival la Chișinău

CONCERT Rom/Schaerer/Eberle Trio în cadrul Trigon Ethno Jazz Festival la Chișinău 15 septembrie, 20:00, Filarmonica Națională „Serghei Lunchevici”, Str. Mitropolitul Varlaam, 78, Chișinău, Republica Moldova

Muzica  Shmuel Barzilai în cadrul Zilei Internaționale a Holocaustului

Shmuel Barzilai în cadrul Zilei Internaționale a Holocaustului  Shmuel Barzilai în cadrul Zilei Internaționale a Holocaustului

Muzica CONCERT și WORKSHOP  Franz Hautzinger și Isabelle Duthoit

CONCERT și WORKSHOP Franz Hautzinger și Isabelle Duthoit 20:00, miercuri 1 martie , Teatrul Apollo 111

Muzica CONCERT Mynth în cadrul Cafékultour

CONCERT Mynth în cadrul Cafékultour Joi, 6 aprilie,  20:00, Cuib d´Arte, Str. Mărășești nr. 14, Timișoara

Muzica CONCERT de Bonnage Horreur

CONCERT de Bonnage Horreur Marți, 9 mai, 19:00, Scena9 & ​Miercuri, 10 mai, 20:00, CENTRU 

Muzica CONCERT Giocoso String Quartet

CONCERT Giocoso String Quartet Joi 22 iunie, 19:00, Biserica Evanghelică, ​Str. Lutherană 2

Str. Dumbrava Rosie nr. 7, 020461, Bucuresti
+40 21 201 56 21 Fax: +40 21 210 08 85
office [at] austriacult-bucuresti.ro