ro/de

Evenimente •

FILM ESIOD 2015 (A, 2016, 39Ž) de Clemens von Wedemeyer

FILM ESIOD 2015 (A, 2016, 39Ž) de Clemens von Wedemeyer

Cinema Elvire Popesco - Vineri, 31 Martie, 2017 - 20:30
Cinema Elvire Popesco - Sâmbătă, 1 Aprilie, 2017 - 18:30
 
2051: după mulți ani de absență, o femeie se întoarce la Viena pentru a-și închide contul bancar, în cont nu sunt doar banii, ci și cele mai personale date: propriile amintiri. Pentru că sistemul bancar digital îi refuză accesul, trebuie să se supună unei verificări de memorie, în care îi sunt examinate reacțiile la imaginile foto și video salvate. Atunci când primește acces la seiful virtual, ea folosește depozitul pentru a deschide o legătură către trecut.
 
http://www.bieff.ro/ro/2017/filme/esiod-2015

© ESIOD 2015

 

Expozitie EXPOZIȚIE și DEZBATERE Ralo Mayer la Salonul de Proiecte

EXPOZIȚIE și DEZBATERE Ralo Mayer la Salonul de Proiecte Salonul de proiecte, Tipografia Universul, Corpul B, Etaj 1, Str. Ion Brezoianu nr. 23-25,
București

Expozitie LANSARE DE CARTE și EXPOZIȚIE „Die Kreuztanne” de Fate Velaj

LANSARE DE CARTE și EXPOZIȚIE „Die Kreuztanne” de Fate Velaj 25. Mai, 14:30 Bookfest, 
16:00 ICR, Aleea Alexandru nr. 38, București

Expozitie Art Safari Dialogues cu Barbara Anna Husar & Antje Prisker

Art Safari Dialogues cu Barbara Anna Husar & Antje Prisker Vineri, 19 mai - duminică, 18 iunie, București

Expozitie EXPOZIȚIE Ovidiu Anton. Home is where my problems are

EXPOZIȚIE Ovidiu Anton. Home is where my problems are 18 mai - 30 iunie, FUTURE MUSEUM, Str. ​Ion Ghica 11, Bucuresti

Film Înfurigranții (A, 2017) de Arman T. Riahi

Înfurigranții (A, 2017) de Arman T. Riahi în cadrul Festivalului de Film European

Teatru ATELIER „Clovnul – Copilul din mine”

ATELIER „Clovnul – Copilul din mine” Vineri, 2 iunie – sâmbătă, 3 iunie, Aula Facultății de Teologie Evanghelică, Bd-ul. Victoriei
nr. 40, Sibiu

Film Șoarece de câmp (A, 2017) de Josef Hader

Șoarece de câmp (A, 2017) de Josef Hader Vineri, 2 iunie - duminică, 11 iunie, Cluj-Napoca

Film Safari (A, 2016) de Ulrich Seidl

Safari (A, 2016) de Ulrich Seidl Vineri, 2 iunie - duminică, 11 iunie, Cluj-Napoca

Film Secondo me (A, 2016) de Pavel Cuzuioc

Secondo me (A, 2016) de Pavel Cuzuioc Vineri, 2 iunie - duminică, 11 iunie, Cluj-Napoca

Film Thank you for bombing (A, 2016) de Barbara Eder

Thank you for bombing (A, 2016) de Barbara Eder Vineri, 2 iunie - duminică, 11 iunie, Cluj-Napoca

Film Unul dintre noi ​(A, 2016) de Stephan Richter

Unul dintre noi ​(A, 2016) de Stephan Richter Vineri, 2 iunie - duminică, 11 iunie, Cluj-Napoca

Film Ugly / Nașpa (A/UA, 2016) de Juri Rechinsky

Ugly / Nașpa (A/UA, 2016) de Juri Rechinsky Vineri, 2 iunie - duminică, 11 iunie, Cluj-Napoca

Literatura LECTURĂ Gábor Fónyad citește din „Zuerst der Tee” / „Mai întâi ceaiul”

LECTURĂ Gábor Fónyad citește din „Zuerst der Tee” / „Mai întâi ceaiul” Joi, 25 mai, 19:00, Erasmus Büchercafe, Str. Mitropoliei nr. 30, Sibiu

Film Supralumea (A, 2015) de Karl Markovics

Supralumea (A, 2015) de Karl Markovics Vineri, 2 iunie - duminică, 11 iunie, Cluj-Napoca

Film Noaptea celor o mie de ore (A/LUX/NL, 2016) de Virgil Widrich

Noaptea celor o mie de ore (A/LUX/NL, 2016) de Virgil Widrich Vineri, 2 iunie - duminică, 11 iunie, Cluj-Napoca
 

Film Colonia Nudistă (A, 2016) de Lukas Valenta Rinner

Colonia Nudistă (A, 2016) de Lukas Valenta Rinner Vineri, 2 iunie - duminică, 11 iunie, Cluj-Napoca

Film ​WinWin (A, 2016) de Daniel Hoesl

​WinWin (A, 2016) de Daniel Hoesl Vineri, 2 iunie - duminică, 11 iunie, Cluj-Napoca

Film Jack (A, 2015) de Elisabeth Scharang

Jack (A, 2015) de Elisabeth Scharang Vineri, 2 iunie - duminică, 11 iunie, Cluj-Napoca

Conferinte PRELEGERE „Arhitectura timișoreană în stilul secesiunii vieneze” de Ileana Pintilie

PRELEGERE „Arhitectura timișoreană în stilul secesiunii vieneze” de Ileana Pintilie Miercuri, 14 iunie, 17:00, Universitatea de Vest, sala 248, Bd. Vasile Pârvan nr. 4A, Timișoara

Conferinte 25 DE ANI DE BIBLIOTECA AUSTRIA DIN TIMIȘOARA

25 DE ANI DE BIBLIOTECA AUSTRIA DIN TIMIȘOARA Miercuri, 7 iunie, Universitatea de Vest, sala 01, Bd. Vasile Pârvan nr. 4A, Timișoara

Arhitectura EXPOZIȚIE Impresii din Viena

EXPOZIȚIE Impresii din Viena Marți, 6 iunie - vineri, 23 iunie, Universitatea de Arhitectură și Urbanism „Ion Mincu”,
Facultatea de Arhitectură, Str. Academiei nr. 18-20, București

Muzica CONCERT Giocoso String Quartet

CONCERT Giocoso String Quartet Joi 22 iunie, 19:00, Biserica Evanghelică, ​Str. Lutherană 2

Muzica WORKSHOP și CONCERTE Igor Gross

WORKSHOP și CONCERTE Igor Gross  în cadrul ȚINTEA MUZICALĂ

Arhiva
  • Evenimente • Expozitie EXPOZIȚIE Orașe în dialog: București – Viena În cadrul Romanian Design Week

    EXPOZIȚIE Orașe în dialog: București – Viena În cadrul Romanian Design Week Vernisaj în București: Marți, 23 mai, 19:00 

  • Evenimente • Expozitie EXPOZIȚIE și DEZBATERE Ralo Mayer la Salonul de Proiecte

    EXPOZIȚIE și DEZBATERE Ralo Mayer la Salonul de Proiecte Salonul de proiecte, Tipografia Universul, Corpul B, Etaj 1, Str. Ion Brezoianu nr. 23-25,
    București

  • Evenimente • Expozitie LANSARE DE CARTE și EXPOZIȚIE „Die Kreuztanne” de Fate Velaj

    LANSARE DE CARTE și EXPOZIȚIE „Die Kreuztanne” de Fate Velaj 25. Mai, 14:30 Bookfest, 
    16:00 ICR, Aleea Alexandru nr. 38, București

  • Evenimente • Expozitie Art Safari Dialogues cu Barbara Anna Husar & Antje Prisker

    Art Safari Dialogues cu Barbara Anna Husar & Antje Prisker Vineri, 19 mai - duminică, 18 iunie, București

  • Evenimente • Expozitie EXPOZIȚIE Ovidiu Anton. Home is where my problems are

    EXPOZIȚIE Ovidiu Anton. Home is where my problems are 18 mai - 30 iunie, FUTURE MUSEUM, Str. ​Ion Ghica 11, Bucuresti

  • Evenimente • Film Înfurigranții (A, 2017) de Arman T. Riahi

    Înfurigranții (A, 2017) de Arman T. Riahi în cadrul Festivalului de Film European

  • Evenimente • Teatru ATELIER „Clovnul – Copilul din mine”

    ATELIER „Clovnul – Copilul din mine” Vineri, 2 iunie – sâmbătă, 3 iunie, Aula Facultății de Teologie Evanghelică, Bd-ul. Victoriei
    nr. 40, Sibiu

  • Evenimente • Film Șoarece de câmp (A, 2017) de Josef Hader

    Șoarece de câmp (A, 2017) de Josef Hader Vineri, 2 iunie - duminică, 11 iunie, Cluj-Napoca

  • Evenimente • Film Safari (A, 2016) de Ulrich Seidl

    Safari (A, 2016) de Ulrich Seidl Vineri, 2 iunie - duminică, 11 iunie, Cluj-Napoca

  • Evenimente • Film Secondo me (A, 2016) de Pavel Cuzuioc

    Secondo me (A, 2016) de Pavel Cuzuioc Vineri, 2 iunie - duminică, 11 iunie, Cluj-Napoca

  • Evenimente • Film Thank you for bombing (A, 2016) de Barbara Eder

    Thank you for bombing (A, 2016) de Barbara Eder Vineri, 2 iunie - duminică, 11 iunie, Cluj-Napoca

  • Evenimente • Film Unul dintre noi ​(A, 2016) de Stephan Richter

    Unul dintre noi ​(A, 2016) de Stephan Richter Vineri, 2 iunie - duminică, 11 iunie, Cluj-Napoca

  • Evenimente • Film Ugly / Nașpa (A/UA, 2016) de Juri Rechinsky

    Ugly / Nașpa (A/UA, 2016) de Juri Rechinsky Vineri, 2 iunie - duminică, 11 iunie, Cluj-Napoca

  • Evenimente • Literatura LECTURĂ Gábor Fónyad citește din „Zuerst der Tee” / „Mai întâi ceaiul”

    LECTURĂ Gábor Fónyad citește din „Zuerst der Tee” / „Mai întâi ceaiul” Joi, 25 mai, 19:00, Erasmus Büchercafe, Str. Mitropoliei nr. 30, Sibiu

  • Evenimente • Film Supralumea (A, 2015) de Karl Markovics

    Supralumea (A, 2015) de Karl Markovics Vineri, 2 iunie - duminică, 11 iunie, Cluj-Napoca

  • Evenimente • Film Noaptea celor o mie de ore (A/LUX/NL, 2016) de Virgil Widrich

    Noaptea celor o mie de ore (A/LUX/NL, 2016) de Virgil Widrich Vineri, 2 iunie - duminică, 11 iunie, Cluj-Napoca
     

  • Evenimente • Film Colonia Nudistă (A, 2016) de Lukas Valenta Rinner

    Colonia Nudistă (A, 2016) de Lukas Valenta Rinner Vineri, 2 iunie - duminică, 11 iunie, Cluj-Napoca

  • Evenimente • Film ​WinWin (A, 2016) de Daniel Hoesl

    ​WinWin (A, 2016) de Daniel Hoesl Vineri, 2 iunie - duminică, 11 iunie, Cluj-Napoca

  • Evenimente • Film Jack (A, 2015) de Elisabeth Scharang

    Jack (A, 2015) de Elisabeth Scharang Vineri, 2 iunie - duminică, 11 iunie, Cluj-Napoca

  • Evenimente • Muzica TREEOO la Transilvania International Film Festival

    TREEOO la Transilvania International Film Festival Luni, 5 iunie, Cluj-Napoca

  • Evenimente • Conferinte PRELEGERE „Arhitectura timișoreană în stilul secesiunii vieneze” de Ileana Pintilie

    PRELEGERE „Arhitectura timișoreană în stilul secesiunii vieneze” de Ileana Pintilie Miercuri, 14 iunie, 17:00, Universitatea de Vest, sala 248, Bd. Vasile Pârvan nr. 4A, Timișoara

  • Evenimente • Conferinte 25 DE ANI DE BIBLIOTECA AUSTRIA DIN TIMIȘOARA

    25 DE ANI DE BIBLIOTECA AUSTRIA DIN TIMIȘOARA Miercuri, 7 iunie, Universitatea de Vest, sala 01, Bd. Vasile Pârvan nr. 4A, Timișoara

  • Evenimente • Arhitectura EXPOZIȚIE Impresii din Viena

    EXPOZIȚIE Impresii din Viena Marți, 6 iunie - vineri, 23 iunie, Universitatea de Arhitectură și Urbanism „Ion Mincu”,
    Facultatea de Arhitectură, Str. Academiei nr. 18-20, București

  • Evenimente • Muzica CONCERT Giocoso String Quartet

    CONCERT Giocoso String Quartet Joi 22 iunie, 19:00, Biserica Evanghelică, ​Str. Lutherană 2

  • Evenimente • Muzica WORKSHOP și CONCERTE Igor Gross

    WORKSHOP și CONCERTE Igor Gross  în cadrul ȚINTEA MUZICALĂ

  • Evenimente • Conferinte ATELIER Andreas Bauer bei der CULTURAL MANAGEMENT ACADEMY BUCHAREST 2017

    ATELIER Andreas Bauer bei der CULTURAL MANAGEMENT ACADEMY BUCHAREST 2017 3 - 7 iulie, ARCUB/București

Str. Dumbrava Rosie nr. 7, 020461, Bucuresti
+40 21 201 56 21 Fax: +40 21 210 08 85
office [at] austriacult-bucuresti.ro